Atsakinga mokykla

Konkursas

Atliekų rūšiavimas, vandens taupymas, ekologiški maisto produktai ir mokyklų daržai: tai – ne svajonės, o pasaulį keičiantis gyvenimo būdas, suteikiantis tvirtesnį pagrindą darniai ateičiai. Lietuvos švietimo įstaigos 2016 m. spalio mėnesį bus kviečiamos dalyvauti “Atsakinga švietimo įstaiga“ konkurse, dalytis patirtimi ir savo pavyzdžiu įkvėpti veikti kitus.

Konkurso „Atsakinga švietimo įstaiga“ tikslas — išrinkti ir apdovanoti atsakingiausią Lietuvos švietimo įstaigą, kuri 2015-2016 metais labiausiai prisidėjo prie ›jaunosios kartos draugiško aplinkai elgesio ugdymo ir išteklių tausojimo.

Konkursą organizuoja VšĮ „Rūpi“ projektas „Eko karta“. Renginio organizatoriai įsitikinę, kad šis konkursas – tai galimybė novatoriškoms ir ekologiškus projektus kuriančioms švietimo įstaigoms parodyti, ko yra vertos. Konkurse galės varžytis bendrojo lavinimo mokyklos, profesinio ugdymo įstaigos, aukštesniosios ir aukštosios mokyklos.  

Konkurso prizas — „Atsakinga švietimo įstaiga“ nugalėtojo titulas.

Su konkurso rezultatais ir lyderių pavyzdžiais supažindinsime Švietimo ir mokslo ministeriją, Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas, profesines, auštesniąsias ir aukštąsias ugdymo įstaigas. Informacija bus publikuojama www.ekokarta.lt, www.15min.lt portale. Tai puiki galimybė visuomenei pristatyti jūsų švietimo įstaigoje puoselėjamas vertybes socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos srityse.

Konkurso pradžia – 2016 m. rugsėjo mėn.

Daugiau informacijos: lina@ekokarta.lt

Rekomendacijos

Atsakinga mokykla iniciatyvos tikslas – ›skatinti jaunosios kartos draugišką aplinkai elgesį ir ugdyti atsakingą vartojimą, dalytis gerąja ugdymo įstaigų patirtimi.

Kviečiame visas Lietuvos ugdymo įstaigas vadovautis atsakingos mokyklos principais ir kartu ugdyti atsakingai mąstančią jaunąją kartą.

Tokie vaikai ne tik atsakingai gyvens, bet ir sąmoningai kurs!

Atsakingos mokyklos principai

 

Ženklas „Nešiukšlink“

2013_1177

Všį Rūpi nuo 2016 metų Lietuvos ugdymo įstaigoms, užpildžiusioms prašymo formą ir parašius mums, dovanoja ženklą „Nešiukšlink“, skatinantį atsakingą elgesį ir aplinkos tausojimą.

Ugdymo įstaigoms, atsakiusioms į  anketos klausimus, nemokamai pristatysime vieną ženklą.

Gautą ženklą prašome pakabinti gerai matomoje vietoje prie įėjimo į mokyklą, o jo nuotrauką atsiųsti adresu lina@ekokarta.lt.